Wieczór autorski Grzegorza Kozyry

W październiku  2021 r. odbyło się u nas spotkanie z nową powieścią Grzegorza Kozyry pt.  „Miejsca, opowieść filmowa”, Wydawnictwa Muzycznego Polihymnia.

Autor, znany z twórczości na tematy muzyczne, szczególnie o jazzie, tym razem napisał powieść eksperymentalną science – fiction, w której również, dużą rolę odgrywa muzyka.  

 

Fragmenty powieści, dedykowanej szczególnie miłośnikom X Muzy, kosmologii, literatury i muzyki, czytał Michał Śmigielski, a oprawę muzyczną zapewniali: Beata Paulska Kozyra – skrzypce i Jakub Paulski – gitara.

Było to kolejne u nas spotkanie promocyjne twórczości Grzegorza Kozyry.

Inne dzieła Grzegorza Kozyry, które są dostępne u nas:

Książka „Mój jazz” jest eseistyczną podróżą w czasy PRL-u i rodzących się fascynacji jazzem. Bohaterami książki są więc największe gwiazdy muzyki synkopowanej: od Charlie Parkera, Billa Evansa, Cheta Bakera i Milesa Davisa po Keitha Jarretta i Wayne`a Shortera.
Niniejsza pozycja to kontynuacja książek „Podróże z Orfeuszem” i „Mój jazz”. Autor tej publikacji jest eseistą, poetą, dziennikarzem oraz wytrawnym znawcą muzyki klasycznej, który analizuje wybitne utwory w czasie gorących, letnich dni sierpniowych 1980 roku.